Co se děje při rychlém hubnutí?
Rubrika: Metody hubnutíAutor: Nutriční centrum
Co se děje při rychlém hubnutí ?
Všechny diety ( mléčná, rýžová, melounová, hubnoucí čaje a koktejly...) mají velký nedostatek- chybějí v nich nezbytné výživné látky. Člověk zpočátku rychle zhubne, po nějaké době začne jíst jako nevázaný, protože tělo prahne po živinách a výsledkem je, že člověk ztloustne ještě více, než zhubnul.
Co se děje v těle při dietě?
Při drastické dietě se nejdříve vyprázdní střevo, ztrácí se voda a svalová hmota. To je úbytek, který vidíme na váze. Za jeden den je tělo schopno zbavit se pouze 200 gramů tukové tkáně! Nastartuje se geneticky starý úsporný typ metabolismu, při němž tělo uchovává energii na horší časy, proto je rychlé hubnutí provázeno vysokým rizikem opětovného přibrání. Po opakovaných hubnutích s omezením živin dochází k rozvoji metabolického syndromu: obezita typu jablko, vysoký krevní tlak a vzestup krevního cukru vlivem odolnosti svalové i tukové tkáně na inzulín. Hrozí rozvoj cukrovky. Dále stoupá hladina krevních tuků, zhoršuje se práce srdce a plic.Vážným důsledkem rychlého úbytku váhy je chronická zácpa či jiné onemocnění trávicího traktu. Mění se funkce mozku, člověk se stává emočně nestabilní a unavený.
Optimální rychlost hubnutí je váhový úbytek 0,5-1 kg za týden. Správné hubnutí je hubnutí pomalé, aby se tělo dokázalo vyrovnat s tuky a škodlivinami uvolněnými z tukové tkáně a nedocházelo k poškození jater.
V rámci našeho poradenství získá klient individuálně sestavený, osvědčený program na snižování hmotnosti. Našim cílem je, aby jste se cítili lépe a zlepšili své zdraví.
Další články z rubriky Metody hubnutí
Držet nebo nedržet dietu?
Kdy (ne)pomáhat táhnout káru…
Nedávno jsem náhodou zaslechla konec rozhovoru nějakého redaktora s Vítem Chaloupkou.
(Wikipedie: - Mgr. Vít Chaloupka (* 1960) je bývalý český kulturista a státní trenér české reprezentace fitness, nyní dietolog, fitness konsultant a autor knih o zdravé výživě.)
Mluvilo se mimo jiné o tom, jak reagují dospělí na jeho rady. Padla otázka: „je třeba chodit na konzultace opakovaně, nebo stačí první rady?" Odpověď mne zaujala. Pan Chaloupka okamžitě zareagoval s tím, že mužům mnohdy stačí jedna návštěva, ale ženy musí chodit opakovaně. Vysvětlil to odlišným způsobem myšlení. Ženy prý nad vším moc přemýšlejí. Mají spoustu „proč" a „takhle to u nás nejde" a neustále diskutují.