Bodystat – jak pomáhá při hubnutí

Rubrika: Ostatní
Autor: Mgr. Veronika Mlčochová

Bodystat má velmi významnou úlohu při správném hubnutí. Díky němu dokážeme vysledovat jestli je redukce tukové tkáně opravdu efektivní. Výsledek měření je odrazem, zda je daný stravovací režim, ať kurz či jídelníček, vhodně zvolený a zda dochází k úspěšnému úbytku tukové tkáně dle stanoveného cíle.

Tuk ubývá pouze, když je ve stravě vše „nastaveno" správně. Pokud je úbytek hmotnosti na vrub svalů, je to projevem nevhodné diety. Nezdravé hubnutí pozorujeme jako nejčastější důsledek krátkodobých, vesměs módních, diet. Stav, kdy ubývá svalovina a voda místo tuku je velmi nežádoucí. Úbytkem svalů dojde ke zpomalení metabolismu a jakékoli další hubnutí je čím dál těžší. Nakonec se může stát, že tělo odmítá hubnout i při velmi malém příjmu stravy. Téměř vždy nastupuje po ukončení takové nevhodné diety „jojo" efekt. Proto není dobré spoléhat se na „univerzální" diety, kdy navíc hrozí poškození organismu (deficit živin, zdravotní obtíže, zpomalení metabolismu,...). Naopak správnou volbou je využití individuálního poradenství.

Nejvhodnější variantou je pozvolná změna stravovacích návyků např. formou kurzu hubnutí s pravidelným odborným dohledem a průběžným měřením na Bodystatu. Jako doplněk kurzu nebo i jako pomůcku v novém stravovacím režimu lze využít i sestavení jídelníčku na míru.

Někdy se na počátku hubnutí může stát, že se ručička na váze příliš nehýbe. To by mohlo vést k předpokladu, že je redukční režim neúspěšný. Avšak samotné hodnoty na váze nejsou tím nejlepším odrazem správného hubnutí. Váha nesdělí, zda hubnete tuk a nebo vodu a svaly. Pokud se řídíte pouze čísly na váze, pak sledujete spíše kvantitu než kvalitu hubnutí, která je stěžejní.

Příkladem může být následující situace: Zhubnete př. - 3kg čistého tuku, ale vlivem vhodně zvolené stravy a fyzické aktivity dojde k nárůstu svalů př. o + 1 kg (což je výhodné, jelikož největší „požírači" tuku i v klidu jsou svaly, proto začnete lépe „spalovat" a následné hubnutí bude o to lepší). Také se může vyrovnat deficit zavodnění organismu př. také o + 1litr. Na váze se tudíž objeví úbytek pouhé - 1kg, což může vést k domněnce, že nový režim není moc ideální. Ten, kdo by sledovat pouze váhu bude zklamaný, že režim je neúspěšný a dietu ukončí. Přičemž, kdyby absolvoval měření na Bodystatu, zjistí, že již 3kg nadbytečného tuku zmizely a jen se zlepšily deficitní poměry svalů a vody. A tudíž si potvrdí, že je vše na nejlepší cestě a má našlápnuto k cílené hmotnosti. Proto je výrazně lepší vědět, kolik máme v těle tuku, než kolik kg ukazuje váha, protože tělesná hmotnost je údajem nezohledňujícím jestli jsme svalnatí, máme těžké kosti a nebo jsme oplácáni tukem. Toto zjistíme pouze analýzou těla za pomocí Bodystatu.

23. září 2013, Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Poradna NutriFit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž, Praha, Brno

(c) Poradna Nutrifit www.poradnanutrifit.cz 


Další články z rubriky Ostatní

Co jsou to viscerální tuky a jaký mají vliv na naše zdraví?

1 kg tuků a 1 kg svalů - vidíte ten rozdíl...

Viscerální (útrobní)tuky jsou tuky, které se ukládají do prostoru mezi orgány, čili do míst, kde se jinak nevyskytují. Jakmile se k nim propracujeme jsme ve velkém riziku vzniku metabolických změn a následnému onemocnění, které vede ke vzniku metabolického syndromu(tzv.syndromu X), ohrožujeme svůj kardiovaskulární systém spojením i s dalšími zdravotními komplikacemi co s obezitou souvisí.

Centrum holistické péče

Centrum holistické péče poskytuje komplexní přístup v péči o zdraví a důraz klade na prevenci zdravotních potíží.  Společnost si zakládá na individuálním přístupu ke klientovi.

Mezi službami centra najdeme: nutriční poradenství, vyšetření živé kapky krve Darkfield mikroskopií, řízenou detoxikaci organismu, psychoterapii, homeopatii, biorezonanci, akupunkturu i různé spektrum masáží. Jedinečná kombinace komplexních služeb umožňuje dosahovat zlepšení zdravotního stavu klienta díky harmonizaci celého organismu.

Trápí vás dlouhodobá únava, bolesti hlavy, snížená imunita nebo zažívací potíže, nadváha?  Toto je zlomek problémů, se kterými se poradci Centra nejčastěji setkávají a od nichž vám mohou pomoci.  

Kniha: Zdravé hubnutí po porodu

Máte pár kilo navíc, malé miminko a rozhodně nechcete slyšet o držení složitých diet? Víte, že zdravá výživa je pro vaši rodinu důležitá, ale netušíte, odkud začít? V tom případě vám přijde tato publikace vhod. Nečekejte komplikované dietní návody či náročné recepty

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko