Bodystat – jak pomáhá při hubnutí

Rubrika: Ostatní
Autor: Mgr. Veronika Mlčochová

Bodystat má velmi významnou úlohu při správném hubnutí. Díky němu dokážeme vysledovat jestli je redukce tukové tkáně opravdu efektivní. Výsledek měření je odrazem, zda je daný stravovací režim, ať kurz či jídelníček, vhodně zvolený a zda dochází k úspěšnému úbytku tukové tkáně dle stanoveného cíle.

Tuk ubývá pouze, když je ve stravě vše „nastaveno" správně. Pokud je úbytek hmotnosti na vrub svalů, je to projevem nevhodné diety. Nezdravé hubnutí pozorujeme jako nejčastější důsledek krátkodobých, vesměs módních, diet. Stav, kdy ubývá svalovina a voda místo tuku je velmi nežádoucí. Úbytkem svalů dojde ke zpomalení metabolismu a jakékoli další hubnutí je čím dál těžší. Nakonec se může stát, že tělo odmítá hubnout i při velmi malém příjmu stravy. Téměř vždy nastupuje po ukončení takové nevhodné diety „jojo" efekt. Proto není dobré spoléhat se na „univerzální" diety, kdy navíc hrozí poškození organismu (deficit živin, zdravotní obtíže, zpomalení metabolismu,...). Naopak správnou volbou je využití individuálního poradenství.

Nejvhodnější variantou je pozvolná změna stravovacích návyků např. formou kurzu hubnutí s pravidelným odborným dohledem a průběžným měřením na Bodystatu. Jako doplněk kurzu nebo i jako pomůcku v novém stravovacím režimu lze využít i sestavení jídelníčku na míru.

Někdy se na počátku hubnutí může stát, že se ručička na váze příliš nehýbe. To by mohlo vést k předpokladu, že je redukční režim neúspěšný. Avšak samotné hodnoty na váze nejsou tím nejlepším odrazem správného hubnutí. Váha nesdělí, zda hubnete tuk a nebo vodu a svaly. Pokud se řídíte pouze čísly na váze, pak sledujete spíše kvantitu než kvalitu hubnutí, která je stěžejní.

Příkladem může být následující situace: Zhubnete př. - 3kg čistého tuku, ale vlivem vhodně zvolené stravy a fyzické aktivity dojde k nárůstu svalů př. o + 1 kg (což je výhodné, jelikož největší „požírači" tuku i v klidu jsou svaly, proto začnete lépe „spalovat" a následné hubnutí bude o to lepší). Také se může vyrovnat deficit zavodnění organismu př. také o + 1litr. Na váze se tudíž objeví úbytek pouhé - 1kg, což může vést k domněnce, že nový režim není moc ideální. Ten, kdo by sledovat pouze váhu bude zklamaný, že režim je neúspěšný a dietu ukončí. Přičemž, kdyby absolvoval měření na Bodystatu, zjistí, že již 3kg nadbytečného tuku zmizely a jen se zlepšily deficitní poměry svalů a vody. A tudíž si potvrdí, že je vše na nejlepší cestě a má našlápnuto k cílené hmotnosti. Proto je výrazně lepší vědět, kolik máme v těle tuku, než kolik kg ukazuje váha, protože tělesná hmotnost je údajem nezohledňujícím jestli jsme svalnatí, máme těžké kosti a nebo jsme oplácáni tukem. Toto zjistíme pouze analýzou těla za pomocí Bodystatu.

23. září 2013, Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Poradna NutriFit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž, Praha, Brno

(c) Poradna Nutrifit www.poradnanutrifit.cz 


Další články z rubriky Ostatní

Hubnout se dá v každém věku, řekneme vám jak!

V jakém věku se ženě hubne nejlépe? Těžká otázka bez jednoznačné odpovědi. Mladý organismus je sice přizpůsobivý, ovšem období puberty disciplíně nepřeje. Střední věk zase přináší předzvěst mateřství a po padesátce již nejde vše tak hladce, jako doposud. Ve všech těchto životních etapách však zhubnout lze, jen musíme vědět, jak na to!

ŽIVOTNÍ STYL JE VOLBA…

 

Stres v zaměstnání. Cestou nákup. Návrat domů. Kromě nejnutnějších záležitostí si pak sedneme u televize a dáme si pořádnou večeři. Respektive často se to nedá nazvat ani večeří, nýbrž masivním útokem na zásoby v lednici. Na druhý den stres v práci je zase o stupínek větší a tak večerní vyjídání chladničky má ještě agresivnější charakter. Stává se z toho bludný kruh. Strádáme jak tělesně, tak i duševně.

"Už samotná rčení přitom říkají, že životní styl je způsob života, který podstatně ovlivňuje nejen náš zdravotní stav, ale i naši psychiku. Tedy také naše jednání, chování a emoce," říká Luberová. Takže vysněným ideálem není pouze štíhlá postava, ale rovnováha hned šestice faktorů. "Vhodná výživa, pitný režim, pohybová aktivita, pracovní činnost, odpočinek a duševní pohoda," vyjmenovává poradkyně, co všechno má vliv na naše celkové zdraví.

Do její poradny docházejí lidé, kteří mají chuť se změnit, ale často nevědí jak. "Proto jim sestavím plán s ohledem na individualitu klienta. Nejsme všichni stejní, tudíž, co platí pro někoho, nemusí platit pro jiného. Na druhou stranu platí obecné zásady, které při formování postavy musíme chtě nechtě dodržovat. Jinak opět spadneme do jámy, kde jsme byli předtím. A možná bude ještě hlubší," upozorňuje Luberová.

Týdeník 5 + 2 dny, Poradna životního stylu 2013, série článků: Jak změnit svůj životní styl na zdravý a vitální.

 

Spokojený klient je pro nás ta nejlepší reklama

Přečtěte si níže naše reference a podívejte se na výsledky našich skutečných klientů (na každého z klientů Vám rádi poskytneme kontakt) a poté se rozhodněte, s kým chcete zhubnout!
Nevěřte už prosím všem těm "zaručených dietám" a "jídelníčkům na míru", věřte výsledkům a referencím skutečných klientů!

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko