Celulitida a jak ni vyzrát

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Alena Jedounková

My ženy ji nenávidíme, mužům se nelíbí, asi těžko budeme hledat někoho, komu se zamlouvá. Celulitida ve významu, který máme na mysli (u nás  běžně označována jako pomerančová kůže) postihuje ženy nejčastěji na stehnech a hýždích. Příčiny jejího vzniku jsou neustále předmětem odborných diskuzí. Je ale zřejmé, že jde o  kombinaci několika faktorů jako jsou dědičné vlohy, hormonální nerovnováha a případné užívání antikoncepce, porucha tvorby kolagenu, porucha fungování lymfatického systému a nadváha.

      V dnešní době stále více regeneračních či omlazujících pracovišť nabízí procedury na odstranění popř. alespoň zmírnění celulitidy, nutno říci, že ne vždy  s valným úspěchem, někdy dokonce s trvalými následky poškození kůže. I přesto, že dostupných metod a kosmetických přípravků neustále přibývá, situace se evidentně nijak nelepší. Celulitida je dnes obecně považována za civilizační chorobu, kterou je velmi obtížné efektivně řešit. Pokud přijmeme za fakt, že neexistuje stoprocentně účinná metoda nebo komplex jednotlivých postupů, které by již vzniklou situaci definitivně vyřešili, snažme se jí tedy zabránit již v počátku  a nebo alespoň její projevy sami zmírňovat.

     Je prokázáno, že mezi účinné faktory patří správně koncipovaná strava tzn. omezení konzumace bílého pečiva, tučného masa, sladkostí, alkoholu, užívání vhodných doplňků stravy jako jsou omega-3 tuky, antioxidanty a L-karnitin. Dále dostatek pohybové aktivity, omezení kouření, pravidelné masáže - včetně lymfatických, udržování optimální tělesné hmotnosti a správný pitný režim. I když to vcelku vypadá jednoduše, nejdůležitější je důslednost a trpělivost. S celulitidou zkrátka nejde skoncovat během jednoho týdne.

Alena Jedounková výživový poradce

www.hravezdrave.cz

Další články z rubriky Zdravotní potíže

Co jíst pro krásnou pleť?

O svou pleť bychom měly pečovat kvalitními krémy, ale i zdravým jídelníčkem! Nejen postava, ale i pleť je výsledkem našeho stravování! Co všechno potřebujete jíst, aby vaše pleť vypadala svěže, zdravě a čistě?

Jak na vysoký tlak?

S hypertenzními pacienty se ve své ordinaci setkávám téměř denně. Jsou to ženy i muži bez rozdílu věku. Proto jsem se rozhodla věnovat tento článek právě vysokému krevnímu tlaku, respektive návodu, jak proti němu bojovat přírodní a přirozenou cestou.
Hypertenze nemívá dlouhou dobu žádné nepříjemné příznaky, proto častokrát ani nemusíme tušit, že něčím podobným trpíme. Vysokotlací lidé jsou energičtí, aktivní a velmi činorodí. Nejčastějšími příčinami vysokého tlaku je dlouhotrvající stres, nadváha, špatné stravování, málo pohybu, nepružnost cév a dědičnost. Úprava životního stylu může mít na vysoký krevní tlak velmi pozitivní vliv, i když v mnoha případech zůstává medikace přesto nezbytností.

Jak na pálení žáhy

Pálením žáhy nazýváme návrat kyselého obsahu žaludku do jícnu nebo až do úst (reflux). Je pociťována jako pálivá bolest za hrudní kostí, nebo až hořkým pocitem v ústech, stejně jako při zvracení. Potíže se zhoršují v předklonu, nebo vleže. Příčinou jsou žaludeční kyseliny a nesprávně fungující svěrač oddělující žaludek od jícnu. Může ji někdy zažít každý, kdo se přejedl.

Newsletter





Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: