Co jsou to viscerální tuky a jaký mají vliv na naše zdraví?

Rubrika: Ostatní
Autor: Šárka Hlaváčková

Co jsou to viscerální tuky a jaký mají vliv na naše zdraví?

Viscerální (útrobní)tuky jsou tuky, které se ukládají do prostoru mezi orgány, čili do míst, kde se jinak nevyskytují. Jakmile se k nim propracujeme jsme ve velkém riziku vzniku metabolických změn a následnému onemocnění, které vede ke vzniku metabolického syndromu(tzv.syndromu X), ohrožujeme svůj kardiovaskulární systém spojením i s dalšími zdravotními komplikacemi co s obezitou souvisí.

Většina z nás o tom, že má vnitřní tuky ani neví, proto netuší v jakém jsou ohrožení na svém zdravíčku.Na vybraných přístrojích InBody lze neinvazivní metodou zjistit jak na tom jsme. Zda se nacházíme nad či pod hranicí tvorby vnitřních tuků. Nachází-li se člověk pod hranicí vnitřní tuky nemá a může mít „jen“ tzv. podkožní tuky. Což je spíše estetickým problémem. Avšak jakmile tělesné tuky přesáhnou hranici, začínají se už přesouvat i do vnitřních částí k orgánům.


Proto nabízíme měření na přístroji Omron:
-vhodný pro rychlé a přesně měření
- velmi přesné 4senzorové měření pomocí rukou a nohou probíhá v celém těle
-váží tělesnou hmotnost


Bio-impedanční metodou vyhodnotíme:
-množství tělesného tuku v těle v % (5,0 - 60 %) po 0,1 %
-množství viscerálního tuku v těle v 30-ti úrovních
-množství kosterní svaloviny v % (5,0 - 50 %) po 0,1 %
-vypočítá hodnotu klidového metabolismu v kcal (385 - 3999) po 1kcal
- vypočítá BMI (Body Mass Index) - (7,0 - 90,0) po 0,1

 


Další články z rubriky Ostatní

Hubnutí do plavek – za 3 měsíce budete štíhlejší a vitálnější

Krásný den milé dámy a pánové, možná si říkáte, proč tady píši, že je vhodné již nyní začít s přípravou na léto a období
plavek.  Je ještě mnoho času. Ano, je faktem, že do období koupání nám zbývá ještě několik měsíců.

První katalog výživových poradců v ČR

Výživové poradenství

Tato celkem u nás nová služba nachází v posledních letech rozšiřující se klientelu. Stále větší procento populace zjišťuje, že i když se snaží jíst dle zásad tzv. zdravé výživy, nějak to pravděpodobně nefunguje. Většina vlastně neví, co dělá špatně.

Výživový poradce zhodnotí vaši stávající stravu, rozebere vše dopodrobna, zhodnotí velmi přesně, kolik přijmete základních živin, jaká je vaše energetická bilance, jestli je potřeba například i změnit váš dosavadní pohybový režim nebo trénink a nebo jaký sport nebo pohyb pro vás bude to pravé ořechové. Výživový poradce vám na základě mnoha vámi uvedených údajů, podrobného rozboru stravy a také diagnostiky dokáže přímo na vás „ušít“ jídelníček a také správný tréninkový program.

Proč se věnuji výživě onkologicky nemocných

Jedním z důvodů proč se věnuji výživě onkologicky nemocných pacientů je moje osobní zkušenost s tímto onemocněním. Před 10-ti lety se mně objevily zvětšené uzliny, ovšem nevěnoval jsem jim ze začátku příliš pozornosti, když mi delší dobu nemizely a začal jsem mít zvýšenou teplotu, svědění kůže a potil jsem se rozhodl jsem se proto navštívit lékaře.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: