Hubnutí s krabičkami

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Mgr. Veronika Mlčochová

Krabičková dieta je založena na konzumaci objednané diety, kterou vám přivezenou až domů, rozdělenou na jednotlivé chody a připravenou do krabiček. V České republice je velké množství firem, které se rozvozem krabičkové diety zabývá, jelikož se jedná o velmi výhodný byznys.

Výhody

- není potřeba téměř nakupovat ani vařit - časová úspora
- není nutnost přemýšlet nad jídlem, co jíst, v jakém množství (vše je jasně dáno)

- dovážka do domu nebo do práce, pohodlí

- pocit, že něco dobrého pro sebe dělám (pozor na ověření firmy, kdo sestavuje jídelníčky, zda se Vás zeptají na profesi, zdravotní stav, užívané léky, na Váš metabolismus, fyzickou aktivitu aj. abyste neměli stravu podhodnocenou, což je častý případ)

 

Nevýhody

- nejsou vysvětleny principy vyvážené stravy a zdravé redukce - z toho vyplývá nemožnost pokračovat v dietě po jejím skončení "vlastními silami" (nenaučíte se co a kdy a v jakém množství jíst, aby to bylo právě pro Vás to nejvhodnější)

- dieta často nebývá sestavena klientovi na míru, klient si pouze vybere energetickou variantu z několika možností, což bývá často nedostačující a přijímá stravu i pod hranicí svého bazálního metabolismu

- obvykle si klient nekupuje „krabičky" přes víkend, kdy se pak stravuje podle předchozího režimu a i dva neuspořádané dny stačí k tomu, aby tělo přestalo hubnout

- v testech vychází, že spousta krabičkových diet je sestaveno na nižší hodnotu, než si klient zvolí a stává se, že se pak musíte dojídat dalšími potravinami, což opět ztrácí smysl přesně dané krabičkové diety

- po ukončení diety, která Vás nenaučí jak se lépe stravovat, nevysvětlí, kdy, co, kolik a proč jíst, hrozí riziko opětovného navrácení ke starým stravovacím zvyklostem (jojo-efekt)

- vysoká cena

- nevíte jaká je kvalita surovin, zda jsou čerstvé nebo nakoupené v akci před propadnutím lhůty

- Vaši stravu řídí zcela někdo cizí

- strava je balena v plastech (obecně se ustupuje od potravin, které by se v plastech neměly ohřívat v mikrovlnné troubě)

- ač máte třeba správně zvolené množství kJ za den a vše dodržujete (nejíte nic nad rámec „krabiček"), výsledky se stejně nemusí dostavit, protože u mnohých klientů hraje i větší vliv na hubnutí pravidelnost než jen množství kJ


Průměrná cena: 7 - 9 tis (na jeden měsíc) - přepočet na 1 den cca 270 Kč.

 


8. leden 2014, autor: Mgr. Veronika Mlčochová, Mgr. Martina Ševčíková

(c) Poradna Nutrifit www.poradnanutrifit.cz 


Další články z rubriky Metody hubnutí

Proč jsou rychlé a “zaručené” diety zrádné?

Po prázdninách často začíná vlna nových předsevzetí, děti se vrací do lavic, začíná se s různými kroužky a pravidelnými aktivitami, mezi které patří i odhodlání změnit stravovací návyky. Ze všech stran se valí reklamy, které slibují, že nadbytečná kila budou padat dolů stejně, jako listí na podzim. Přinášíme proto stručný přehled: Proč jsou rychlé a "zaručené" diety zrádné?

Jak trvale zhubnout přes břicho

Tento článek Vám může naprosto změnit pohled na hubnutí břicha. Pokud se budete držet zásad, které Vám doporučím, tak se velkého břicha zbavíte i trvale. Nejdřív si ale musíme říct, čemu se musíte vyhnout, aby se Vám to podařilo.

Sám jsem se potýkal s velkým břichem už od mládí a zkoušel jsem různé diety, které mě měly zbavit tuku. Od nízkosacharidové diety, přes tukožroutskou až po jídla, která se vařila jen na vodě a k tomu dávky zeleniny. Můžu Vám říct, že žádný z těchto způsobů mě břicha nezbavil, ale naopak mi ho ještě zvětšil. Po každé takové dietě jsem sice něco zhubl, ale potom přišel vždy vlčí hlad, chuť na sladké a nakonec se mi zhubnutá kila ještě vrátila. Změnilo se to až před 2 roky, kdy jsem se břicha opravdu zbavil a zhubl jsem 27 kg a 33 cm v pase. Velikost oblečení se mi změnila z XL na M a hlavně se cítím mnohem lépe, nemám po každém jídle nafouklé břicho a zlepšilo se mi mnohonásobně trávení.

Hubnutí v páru - trend roku 2014

Pokud budete hubnout v páru, zhubnete rychleji. Tvrdí to nejnovější studie uveřejněná na konferenci Public Health England v Londýně. „Je prokázáno, že pokud hubnou oba členové páru, dosahují mnohem větších výsledků jak v oblasti hubnutí, tak detoxikace a v neposlední řadě i naučení se novým návykům zdravého životního stylu."

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko