Jak efektivně spalovat tuky a zrychlit metabolismus

Rubrika: Zdravé stravování
Jak efektivně spalovat tuky a zrychlit metabolismus

Jsou mezi námi velmi šťastní lidé, kteří mají velmi rychlý metabolismus. To znamená, že jejich těla jsou super efektivní při spalování kalorií a zbavují se tak rychleji tuku. Mít rychlý nebo pomalý metabolismus je něco, co může být genetické. Ačkoli pro ty, kteří nejsou obdařeni rychlým metabolismem (jako já), mám dobrou zprávu. Existuje pár rad, kterými se můžeme řídit, abychom náš metabolismus pomohli urychlit.

Zvýšení vašeho metabolismu vám pomůže spalovat více kalorií po celý den.

1. Intenzivní trénink

Skvělý způsob, jak zrychlit váš metabolismus. Bývá to krátké a intenzivní cvičení, kde provádíte jeden cvik za druhým s malým nebo žádným odpočinkem mezi jednotlivými cviky. Takto udržíte vaši tepovou frekvenci nahoře a v zóně spalování tuků. Nejlepší věc v tomto typu tréninku je, že spalujete kalorie při tréninku a dokonce i po něm. A to je důvod, proč je tento typ cvičení tak oblíbený.

2. Nepřestávejte jíst!

To totiž způsobí, že se pouze váš metabolismus zpomalí a drží tělesný tuk jako zásobu energie pro vaše tělo, nebo ještě hůř, uloží si každičký kousek tuku i z malého množství jídla.

3. Jezte pravidelně

Doporučuji jíst každé 3 hodiny. To proto, že jíst pravidelně a v malém množství pomáhá udržet váš metabolismus stále aktivní. Když budete vynechávat jídlo v naději, že vám to pomůže zhubnout, vaše tělo přejde do režimu hladovění, a to prostě znamená, že až příště budete jíst, vaše tělo si uloží tolik tuku, jak je to možné. Navíc, když budete mít hlad, budete se s větší pravděpodobností přejídat.

4. Snídejte

Příliš mnoho lidí vynechává snídani, protože buď nemají čas, nebo prostě neradi snídají. Nicméně snídaně je zásadní část jídelníčku pro nastartování vašeho metabolismu poté, co jste byli celou noc o hladu. Pokud nemáte pocit hladu, zkuste sníst nějaké ovoce, nebo si udělejte ovocný koktejl. Dokonce i jen něco malého pomůže odstartovat váš metabolismus. Tak na to nezapomínejte.

5. Zkuste ekologické potraviny

Vždycky jsem se snažila doporučit svým klientům ekologické potraviny. Potraviny, které nejsou organické, mohou být plné pesticidů, hormonů, antibiotik a jiných toxinů. Mohou zkazit váš endokrinní systém a také metabolismus, čímž se zvýší vaše procento tělesného tuku. Tyto prostředky jsou také spojené s autoimunitními onemocněními, rakovinou a srdečními chorobami. Přemýšlejte o koupi organických potravin jako o investici do vašeho dlouhodobého zdraví.

6. Spánek

Je pro celkové zdraví také důležitý, a to nejen proto, že kvalitní spánek ovlivní vaši náladu a produktivitu dalšího dne, ale také ovlivňuje váš metabolismus. Studie ukazují, že lidem, kteří špatně spí, se regulují jejich hladiny cukru v krvi. To může vést k pocitu hladu a chuti na potraviny s komplexními sacharidy, což vede k nárůstu tělesné hmotnosti. Takže stejně jako cvičení je důležitý pro váš metabolismus také spánek. Takže stará dobrá rada našich babiček - pravidelný dobrý noční odpočinek.

7. Pijte kávu a zelený čaj

A nyní mám dobrou zprávu pro konzumenty kávy, kofein pomáhá zvýšit váš metabolismus. Ale nemyslím tím cappucino či latté machiato :-) Vždycky doporučuji černou kávu a pokud chcete sladkou, použijte přírodní nízkokalorická sladidla, jako je stevia. A pokud kávu nemáte rádi, pak vřele doporučuji pít zelený čaj. Nejen, že obsahuje kofein, ale také je plný antioxidantů, které pomáhají redukovat známky stárnutí. Ale berte prosím na vědomí, že bychom neměli konzumovat nic s kofeinem ve večerních hodinách, protože to může mít vliv na náš spánek (viz bod 6).

Všech 7 bodů praktikuji sama na sobě, ale ne od jakživa :-) Musím uznat, že od té doby, co se snažím těmito zásadami řídit, se cítím daleko lépe a daří se mi hubnout rychleji, než před tím :-) Zkuste to taky :-)

Krásný den

Vaše Denisa :-)

zdroj: http://www.onlinefitness.cz/


Další články z rubriky Zdravé stravování

Jídelníček podle krevních skupin

Každému z nás byla dána do vínku jedna ze čtyř krevních skupin, ta je určena geneticky a zdědili jsme ji po rodičích. Jižjídelníček podle krevních skupin, dieta podle krevních dkupin od pradávna je známé, že každá krevní skupina je jiná a její nositelé jsou náchylnější ke konkrétním typům nemocí a zároveň mají rozdílné dispozice k trávení konkrétních druhů potravin. Rozeznáváme krevní skupiny 0, A, B a AB.

25 tipů jak zrychlit metabolismus

Co je vlastně metabolismus? Můžeme říci, že je to neúnavný stroj uvnitř našeho těla, který neustále pracuje. Pokud spíme a odpočíváme, pracuje stejně. Tento stroj ale potřebuje energii pro to, aby mohl být 24 hodin denně aktivní! Poradíme vám, kde ji najít a jak s ní pracovat.

Hubnutí pomocí zdravých tuků – super novinka !

Proč přibíráme více a více na váze, jsme víc a víc nemocní a rychleji stárneme? Vědci objevili, že na to je jednoduchá odpověď. Týká se to tzv. skrytého zánětu. Vychází to z výzkumů Dr. Barry Searse z nadace výzkumu zánětů v Marlblehead a také výzkumů dalších univerzit a společností.

Mnoho lidí cvičí, hlídá si stravu i přesto mají velké množství tukových zásob v těle. Jak tuku podkožního, tak útrobního (tuk kolem orgánů v oblasti břicha - je nejvíce nebezpečný). Právě obezita a zvyšování tukové vrstvy je potřeba také vnímat jako civilizační chorobu.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko