Je lepší volbou jídelníček nebo kurz?

Rubrika: Ostatní
Autor: Mgr. Veronika Mlčochová

Jídelníček je výhodou v případě, kdy si nechcete moc lámat hlavu s tím, co kdy a v jakém množství máte jíst. Toto za Vás vyřeší detailní rozpis jídelníčku. Pokud si necháte sestavit jídelníček od odborníka přesně pro Vás, můžete mít jistotu, že bude splňovat všechna pravidla správné výživy (poměr živin, pestrost, zastoupení všech potřebných nutrientů aj).

Jídelníček ale přesto zůstává jen vodítkem. Bez toho, aniž byste dostatečně mohli pochopit základní pravidla výživy (které postupně probíráme v kurzech), je jídelníček oproti kurzu jen krátkodobým řešením.

Většina lidí si myslí, že jídelníček je „to stěžejní", což prostě samo o sobě dlouhodobě (v řádu let) nemůže fungovat. Opravdu každý jídelníček se jednou omrzí a pokud klient nerozumí tomu, proč zrovna toto má na snídani, čím to obměnit, jak to vykompenzovat, když den předem byla oslava... pak opět časem sklouzne ke starým návykům.

Zásadní jsou naopak znalosti a zkušenosti získané v kurzu. Jsou to informace nepřenositelné. U každého funguje něco jiného a do týdenního jídelníčku toto vše, co probíráme několik měsíců, vtěsnat prostě nejde.

Jídelníček může být skvělým pomocníkem především v počátcích kurzu. Už budete mít návod (jídelníček) v ruce, ale časem, v průběhu konzultací, pak pochopíte všechny principy zdravého hubnutí a budete si umět svůj jídelníček sestavit sami.

Naším cílem je to, abyste se naučili výživě rozumět a uměli si poradit s různými situacemi, které mohou nastat, protože výživa Vás bude provázet ve všech životních etapách a navíc velkou mírou ovlivňuje a bude nadále ovlivňovat Vaše zdraví a vitalitu.

25. září 2013, autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Porada Nutrifit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž, Praha, Brno

(c) Poradna Nutrifit www.poradnanutrifit.cz 


Další články z rubriky Ostatní

Co je to přístroj InBody?

Kniha: 4 týdenní plány pro zhubnutí

Už zase nová dieta? V čem se dieta Hubneme s dobrou náladou liší od těch desítek dalších, které ve většině případů stejně vedou k obávanému jojo-efektu?

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko