Jídlo zůstává i při hubnutí prožitkem

Rubrika: Zdravé stravování
Autor: Marcela Bednářová

Co je důležité nebrat dobu kdy hubneme jako dočasnou dietu. Při hubnutí je velice důležité si sestavit jídelníček, kde jsou zastoupeny všechny potraviny ve vysoké kvalitě, v přiměřeném množství a upravené šetrným způsobem.  Měli bysme si vybírat potraviny, které jsou pro nás dobře dostupné, máme je rádi, pochutnali si na nich, ale zároveň i přijímali méně energie než dříve. Váš jídelníček by měl být rozmanitý, aby dodal tělu vše co potřebuje a hlavně aby vám nevadilo u něj zůstat dlouhodobě. Měli bychom hubnout přibližně půl kg týdně.

Když to shrneme, tak bychom měli jíst střídmě z pestrého stolu a to tak, že se budeme moci i nadále radovat z jídla a ze života vůbec. Zkuste zařadit do jídelníčku občas něco nového, abyste si svůj jídelníček obohatili a našli lahodnou chuť nových  potravin např. zeleniny a zeleninových pokrmů, nebo Shmaky, Smacker, tofu atd.

Pokud budete muset přeci jen trochu změnit váš jídelníček a omezit množství zkonzumovaných potravin, neberte to tragicky, ale jako příležitost si dokázat, že nejste ovládáni ničím z vnějšku, že nejste otrokem jídla, ale že se dovedete kontrolovat a řídit sami sebe. Optimistický životní pohled, že to zvládnete vám dává šanci na úspěch. Zkuste se řídit heslem: s minimem energie k maximálnímu uspokojení chuťových buněk.

Velice důležité při změně jídelníčku je vzhled jídla a chuť. Udělejte si při jídle příjemnou atmosféru, hezky si prostřete stůl, pusťte hudbu.

RADUJTE SE Z JÍDLA, ALE MĚJTE HO POD KONTROLOU.

 

 


Další články z rubriky Zdravé stravování

Zdravé hubnutí - základní pravidla

Chodím cvičit několikrát za týden, ale nehubnu. Čím to může být ?

Pokud patříte mezi ty, kteří v sobě našli motivaci proto, aby cvičili i několikrát za týden, moc Vám gratuluji.

Zdravý pohyb, týkající se hlavně aerobních aktivit, je velmi důležitý pro imunitní systém, pohybový systém, jako prevence civilizačních chorob a také pro podporu správného psychického naladění. V neposlední řadě nám pohyb pomáhá (při správné tepové frekvenci) snižovat procento podkožního a útrobního tuku.

Jak se dožít 100 let

Myslím, že se mnou budete souhlasit, že více věříte člověku, který to co hlásá a učí, také dělá. Jedním z takových lidí byl Dr. Norman W. Walker. Jeden z nejvýznamnějších lékařů, který se zabýval výzkumem zdraví a vlivem stravy na dlouhověkost a prevenci chorob. Dr. Walker se dožil 117 let. Až do své smrti v roce 1985 byl vitální a věnoval se veškerým domácím pracím i práci na zahrádce.

Deset pravidel pro zdravou výživu a vývoj dětí

Abychom jako rodiče udělali maximum pro správný růst a vývoj, měli bychom myslet na kvalitní výživu našich dětí. Dopřejme jim stravu rozmanitou a pestrou a zároveň bohatou na ovoce a zeleninu, mléčné výrobky. Úměrně věku můžete zařazovat také celozrnné potraviny, ryby, maso, luštěniny.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko