Lymfatická masáž - účinná podpora hubnutí!

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Slim4ever

Udělejte něco pro své zdraví - přijďte na lymfatickou masáž!!

Lymfatická masáž je proces, kterým se uvádí lymfa do chodu - provádí se speciálními hmaty, kdy se hýbe pouze podkožím, drenážují se uzliny např. v oblasti třísel, podpaží, nadklíčku atd. Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Lymfatický systém - čistička odpadních látek těla - systém lymfatických cév a uzlin, jehož úkolem je absorpce přebytečné tekutiny, její vyčištění a návrat do krevního řečiště. Vstřebávání tuků, zachytávání cizorodých částic, mikroorganismů a nádorových buněk. Pokud selhávají transportní a filtrační schopnosti lymfy, organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.

Lymfodrenáž zlepšuje průtok lymfy tkáněmi a napomáhá rychlejšímu odplavování toxinů z těla. Velice vhodná je před operačními zákroky a po operacích. Významnou roli hraje v regeneraci pokožky, prevenci vzniku varixů, žilních zánětů, odstraní napětí a pocit plnosti v končetinách. Zlepšení cirkulace a zlepšený odtok lymfy v končetině vede ke zmenšení otoku a ústupu chronických lymfatických otoků, stejně tak ke zlepšení prokrvení a výživy. V neposlední řadě je doporučována před a po liposukcích.

60 minut ruční lymfatické masáže od 400,-Kč ve studiu www.slim4ever.cz  

Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže.

Lymfatické masáže aktivují průchod lymfy mízovody a uvolňují lymfatické cévy.

Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání.

Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin.

Obsahují vodu, soli, bílkoviny, tuky, odumřelé buňky, bakterie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou.

Lymfodrenáž má mnoho pozitivních účinků:

◾Odvod zplodin metabolismu
◾Zmírnění celulitidy
◾Prevence křečových žil
◾Prevence proti trombóze
◾Prokrvení dolních a horních končetin
◾Terapie bércových vředů
◾Odstranění únavy
◾Odstranění otoků končetin
◾Při regeneraci a rehabilitaci sportovců, osob po fyzické i duševní námaze
◾K relaxaci a regeneraci
◾Snížení tělesné váhy
◾Už první masáž má výborné účinky na stav Vašeho lymfatického systému

Omezení lymfodrenáže:
◾Rakovina, onemocnění ledvin, srdeční vady, tromboembolie, těhotenství, menstruace, onemocnění žil, angina pectoris, onemocnění srdce, epilepsie, onemocnění tepen, pacienti s implantáty, onemocnění kůže, vysoký krevní tlak

60 minut ruční lymfatické masáže od 400,-Kč ve studiu www.slim4ever.cz  

 


Další články z rubriky Metody hubnutí

Nejčastější chyby v hubnutí

Hubnout sama, nebo za pomoci výživového poradce? Jde to tak i tak. Pokud se však nedaří a vracíte se dokola na svou původní váhu, pak se vyplatí obrátit se na odborníka. Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se hubnoucí dopouští?

Co jsou sacharidové vlny

Jiný používaný název pro sacharidové vlny jsou tzv. sacharidové cykly. Jak název napovídá, jde o proměnlivý příjem sacharidů v potravě. Tento poměrně čerstvě využívaný pojem se vyskytuje především ve sportovní oblasti, ačkoliv princip sacharidových vln není rozhodně žádnou novinkou!

CHCETE ZHUBNOUT ZARUČENOU DIETOU? SMUTNÁ STATISTIKA HOVOŘÍ ZCELA JASNĚ...

Začátek nového roku je období, kdy si mnoho z nás dává svá nová předsevzetí a jedním z nejčastějších je právě touha zhubnout. Proto se Vám dnes pokusíme přiblížit jaké aspekty a složitosti sebou hubnutí přináší, abyste se mohli při hledání způsobu „jak zhubnout" rozhodnout co nejlépe.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: