MuDr. Helena Kajtmanová

Obezitologická poradnaProgramy v poradně

A. Program hubnutí na 8 měsíců.

l. návštěva cca 1 hodinu, vážení, měření % tuku, obvod pasu, boků, TK, stanovení stupně rizika obezity, spočítání bazálního metabolismu, rozebrání dosavadního jídelníčku, zhodnocení stravovacích návyků, pohybové aktivity, podrobné informace o vhodných potravinách při redukci váhy, stanovení reálných cílů.

Na první návštěvu je vhodné přinést Váš osobní jídelníček, to znamená příjem jídla za 2-3 dny.Pokuď dokážete spočítat kJ hodnoty potravy přineste tyto detailní záznamy, nebo přineste sepsané množství jídla v gramech. Zdají-li se vám tyto postupy složité je možné zapisovat jen hodinu a množství jídla.Nezapomeňte zaznamenávat i příjem tekutin a alkoholu.

2-8 návštěva cca 30 minut - vážení, měření % tuku, obvod pasu, TK, rozebírání jídelníčku.

Každou návštěvu se stanový doporučený váhový pokles za 1 měsíc.

B. Korespondeční kurz hubnutí


1. Každý týden pošlete přesně vyplněný jídelníček, kde bude napsáno, co jste snědla, hodina, množství jídla a množství kJ.
2. Pravidelně po probuzení se budete vážit
3. Najdete si lékárnu, kde je možné si změřit procento tuku.

Hodnotu procenta vašeho tělesného tuku spolu s váhou a jídelníčkem mi budete zasílat. Podle těchto údajů vám doporučím složení stravy, co v jídelníčku přidat, co změnit či nahradit tak, aby vaše snižování hmotnosti bylo dostatečně efektivní.

Efektivnost při hubnutí znamená takové hubnutí, kde alespoň 50-70% z úbytku hmotnosti tvoří tuk. Pokud je strava při snižování hmotnosti špatně vyvážená např. převažuje hodně sacharidů či máte příliš mnoho kJ na porci či máte porce špatně časově rozložené, tělo je poté ochotno více spalovat svalstvo a bílkoviny, čímž paradoxně sice dochází k hubnutí, ale procento tuku se ještě zvyšuje. Dochází tak ještě k většímu zatížení organismu a posléze k rychlému jo jo efektu.

Optimální úbytek váhy,aby se spalovalo co největší množství tuku je
0,5 - 1 kg ta týden.

Zvolte si:

1. Korespondence emailem
2. Korespondence poštou

Konzultace 1x týdně zahrnuje komentář k Vašemu zaslanému jídelníčku,doporučení změny složení jídla, frekvence jídla,s ohledem na doporučené zastoupení všech živin, dodržený poměr tuků, sacharidů a bílkovin, návrhy pohybové aktivity.

Telefon: 777115228
E-mail: kajtmanova@seznam.cz
WWW: www.poradna-pisek.cz
Adresa: K. Čapka 2549
39701 Písek

Dotaz na poradce

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Doporučit známému

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus třiPřihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: