Navštivte nemocnici – to je impuls pro rozhodnutí starat se více o své tělo a mysl !

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Ing. Martin Škába

Navštivte nemocnici – to je impuls pro rozhodnutí starat se více o své tělo a mysl !
Říkáte si, co to je za titulek. Jak to souvisí s náplní profese výživového specialisty ? Naopak, velmi to souvisí. 

Mou prací je předávat lidem víru, energii a informace o tom, že prevence je nejdůležitější ! Vždyť zdraví máme jedno a tak lehce ho můžeme ztratit.

Jak říká čínské přísloví : „ Nemoc se k nám blíží koňským cvalem, ale opouští nás rychlostí želvy".

Pokud nemáte motivaci dělat něco se svým zdravím, zajděte si pro inspiraci do nemocnice !

Byli jste v nedávné době v nemocnici ? Před pár dny jsem musel celý den doprovázet jedno blízkého člověka po celodenních vyšetřeních a nakonec jsem byl přítomen jeho hospitalizování. Již dlouho jsem nebyl v nemocnici, takže na mě atmosféra nemocných lidí, bezmoci a úzkosti velmi dopadala. Celých 8 hodin na mě působil vliv toho, že zdraví je tak lehce možno ztratit.

Ale tak málo lidí, pro udržení svého zdraví něco dělá. Tak málo lidí se zajímá o to, jaké potraviny tělu škodí a jaké mají blahodárné účinky. Tak málo lidí pracuje s relaxací, učí se zklidňovat mysl a tím následně i tělo. Tak málo lidí cvičí.Tak málo lidí se zajímá o problematiku bylinek, doplňků stravy. Tak málo lidí se zajímá o detoxikaci těla.

Proč Vám to tady píšu ? Tento jeden den ve mně nechal významnou stopu v tom, že má profese, pokud mohu použít slovo „poslání", má obrovský smysl. Pomáhat lidem, dělat osvětu, bavit se s lidmi o prevenci a být lidem nápomocný při změně jejich životního stylu.

Zdraví máme jen jedno. Vím, že to víte.

Pokud zatím nic neděláte pro své tělo a zdraví, radím Vám, zajděte si někdy do nemocnice a sledujte ty bezmocné lidi, plné bolesti !


Další články z rubriky Zdravotní potíže

Amasaké

Píši sem většinou postřehy, ke kterým mne inspirují klienti. Tentokrát je to kamarádka po operaci, která potřebuje přibrat, tedy podle mého slovníku zejména vyživit. K čemuž zcela jistě napomůže i tento tip, který jsem pro ni vyzkoušela, a nakonec zjišťuji, že bych občas doporučila zařadit i všem těm, kdo se chtějí stravovat zdravě, koho baví připravovat zdravé jídlo, a kromě pacientů v rekonvalescenci také dětem, sportovcům a starším lidem, ale i těm, kteří redukují nadváhu.

Tento pokrm lze samozřejmě také koupit již hotový v prodejnách biopotravin a zdravé výživy 

Únava při onkologické léčbě

Únava při onkologické léčbě - toto věčné téma , které řeší v podstatě většina pacientů , kteří podstupují léčbu.Většina lékařů se ani pacientů na únavu neptá, protože ji považují za samozřejmou při léčbě takto závažného onemocnění, ale pro pacienty to bývá často velmi nepříjemné. Nenávidí dny, kdy nemohou ráno vstát z postele. Cítí, jakoby tělo, končetiny byly z olova. Těžko se jim dýchá, nic je nebaví. Nenávidí tu postel, v níž zůstávají celý den a nemohou se z ní dostat. Nedokáží odhadnout, kdy taková únava přijde. Přijde-li, pak vždy trvá několik dní.Ta únava je horší, než bolest. Nedokáží s ní bojovat, neví, co je její příčinou, neví, co by mi mohlo pomoci.

Hořčík - nenahraditelný prvek

Aby naše tělo fungovalo správně, nutně potřebuje hořčík. Bohužel lidé stále ještě nedocenili jeho nenahraditelnost a životně důležitý význam. Podíváme-li se blíže na účinky hořčíku v lidském těle, tak zjistíme, že působí antitoxicky, antistresově, protialergicky i protizánětlivě.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko