Navštivte nemocnici – to je impuls pro rozhodnutí starat se více o své tělo a mysl !

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Ing. Martin Škába

Navštivte nemocnici – to je impuls pro rozhodnutí starat se více o své tělo a mysl !
Říkáte si, co to je za titulek. Jak to souvisí s náplní profese výživového specialisty ? Naopak, velmi to souvisí. 

Mou prací je předávat lidem víru, energii a informace o tom, že prevence je nejdůležitější ! Vždyť zdraví máme jedno a tak lehce ho můžeme ztratit.

Jak říká čínské přísloví : „ Nemoc se k nám blíží koňským cvalem, ale opouští nás rychlostí želvy".

Pokud nemáte motivaci dělat něco se svým zdravím, zajděte si pro inspiraci do nemocnice !

Byli jste v nedávné době v nemocnici ? Před pár dny jsem musel celý den doprovázet jedno blízkého člověka po celodenních vyšetřeních a nakonec jsem byl přítomen jeho hospitalizování. Již dlouho jsem nebyl v nemocnici, takže na mě atmosféra nemocných lidí, bezmoci a úzkosti velmi dopadala. Celých 8 hodin na mě působil vliv toho, že zdraví je tak lehce možno ztratit.

Ale tak málo lidí, pro udržení svého zdraví něco dělá. Tak málo lidí se zajímá o to, jaké potraviny tělu škodí a jaké mají blahodárné účinky. Tak málo lidí pracuje s relaxací, učí se zklidňovat mysl a tím následně i tělo. Tak málo lidí cvičí.Tak málo lidí se zajímá o problematiku bylinek, doplňků stravy. Tak málo lidí se zajímá o detoxikaci těla.

Proč Vám to tady píšu ? Tento jeden den ve mně nechal významnou stopu v tom, že má profese, pokud mohu použít slovo „poslání", má obrovský smysl. Pomáhat lidem, dělat osvětu, bavit se s lidmi o prevenci a být lidem nápomocný při změně jejich životního stylu.

Zdraví máme jen jedno. Vím, že to víte.

Pokud zatím nic neděláte pro své tělo a zdraví, radím Vám, zajděte si někdy do nemocnice a sledujte ty bezmocné lidi, plné bolesti !


Další články z rubriky Zdravotní potíže

10 tipů pro lepší imunitu a proti nachlazení

Krásný den, milí přátelé, na základě několika proseb mých známých, jsem si dovolil napsat několik vět na téma podpory imunity. Je to vhodné obzvláště v tomto období, kdy nás většinou obklopují lidé, kteří mají chřipku, různé virózy, kašel, rýmu apod.

Celulitida - jak se jí zbavit?

Pomerančová kůže trápí v současnosti více než 90% žen a dívek. A skutečnost je taková, že věková hranice, kdy se celulitida objeví, se stále snižuje. Proto dnes již není výjimkou, že tímto problémem trpí i dívky školního věku. Realitou doby je také fakt, že s celulitidou se začínají potýkat i muži.

 

Hypertenze nebolí, ale může rovnou zabít

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak (hypertenze) se řadí mezi tzv. civilizační choroby. Mezi onemocnění dnešní doby, protože na jeho vznik má velký vliv - kouření, stres, nízká pohybová aktivita, skladba jídelníčku. Určitou roli pro vznik této nemoci hraje samozřejmě i dědičnost.

Může vznikat i jako důsledek některých dalších chorob, jako je například cukrovka, srdeční choroby, nemoci ledvin a je tedy spíše doprovodným stavem jiným onemocnění. Avšak vysoký krevní tlak je nejčastěji důsledkem nevhodného životní stylu pro Váš organismus.

Hypertenze se obvykle nikterak neprojevuje a většina lidí na toto onemocnění přijde až při běžném lékařském vyšetření.

Běžná hodnota krevního tlaku je zhruba 120/80, pokud je Váš krevní tlak vyšší než 140/90, již trpíte hypertenzí.
 

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko