Protein

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Monika Peršalová

Protein
Protein je nezbytnou složkou v podstatě každé buňky v těle. Mnoho z těch, kteří drží dietu, často omezuje konzumaci proteinu, aby snadněji dosáhli snížení hmotnosti organismu. To však může vést k nedostatkům ve výživě, které ve skutečnosti mohou zpomalit proces snižování váhy či dokonce naopak vést k přibývání váhy. Tento stav se nazývá "jo-jo" efekt.

Bílkoviny jsou nezbytnou živinou, která hraje klíčovou roli při regulaci hmotnosti a celkové optimální kondici.
Bílkoviny podporují tvorbu svalové hmoty, regeneraci svalů a optimální růst a vývin kostí.

Bez bílkovin by nebyl život, protože všechny enzymy, protilátky a mnoho hormonů je tvořeno z bílkovin. Také svaly jsou z nich tvořeny. Aminokyseliny jsou základní stavební jednotkou bílkovin. Bílkoviny jsou také nosiči živin, kyslíku a odpadních látek v našem těle. Jeden gram bílkoviny obsahuje 4 kcal/17KJ. A v jakých potravinách bílkoviny najdeme? V mase!
Drůbež : kuřecí, krůtí, husa atd.Červené maso: hovězí, losí maso, zvěřina, srnčí, zaječí, jelení, klokaní maso. Ostatní maso: vepřové, jehněčí Ryby: kapr, štika, candát, sumec, amur, jeseter, mečoun, konzervované ryby ( nejčastěji tuňák)
mléko, sušené mléko: kraví, ovčí, kozí Sýr cottage a přírodní jogurty: tyto potraviny obsahují ve zvýšené míře probiotickou kulturu která zlepšuje trávení. 


Další články z rubriky Metody hubnutí

Nejčastější omyly při hubnutí

Snažíme se zhubnout, děláme pro to snad vše a ručička na váze se nechce pohnout. To je stav, který v mnohých z nás vyvolává zoufalství. Něco je špatně, ale co? V drtivé většině případů je chyba ve způsobu našeho stravování. Stále totiž existují nepřekonané mýty o jídle, které brání trvalé a plynulé redukci kilogramů. Které jsou ty nejčastější?

Nejčastější chyby v hubnutí

Hubnout sama, nebo za pomoci výživového poradce? Jde to tak i tak. Pokud se však nedaří a vracíte se dokola na svou původní váhu, pak se vyplatí obrátit se na odborníka. Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se hubnoucí dopouští?

Dieta v krabičkách pomůže zhubnout, ale neřekne, jak si kila udržet

Lidé, kteří spoléhají na krabičkovou dietu, skutečně zhubnou. Se zdravou redukční výživou to však někdy nemá příliš společného.

„Víme, že v některých krabičkových dietách jsou na svačinu dodávány pudinky nebo műsli tyčinky, které obsahují příliš mnoho cukrů, ale málo tělu prospěšných látek, které jsou pro zdravé hubnutí opravdu důležité," upozorňuje Kristýna Galová z Institutu kompliment, který se zaměřuje na redukci váhy pod vedením odborných poradců. Hlavní problém diet z krabiček však vidí jinde.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko