Zdravá strava a zdravý životní styl a výživové poradenství

Rubrika: Ostatní
Autor: ViaFit, s.r.o.

Zdravá strava a zdravý životní styl a výživové poradenství

Jídlo je běžnou součástí každodenního života člověka. Jídlo a energie, kterou během dne přijmeme, není pouze pro zahnání hladu, ale je hlavně potřebná pro fungování životně důležitých funkcí. Potrava je tedy vklad k celkovému našemu zdraví.

Základem každého zdravého životního stylu je strava, pohyb, duševní klid a pohoda, dostatek spánku, vyhýbání se návykovým látkám.

Tak jako bychom měli chodit na pravidelné preventivní prohlídky, tak bychom se měli i starat o svou životosprávu a výživový stav.

Pokud máte problémy s optimální hmotností či onemocněním jehož základem je špatná strava či potřebná změna jídelníčku, zapomeňte na chytré rady kamarádek či hledání zázračných diet na internetu, měli byste navštívit nutričního terapeuta či výživového poradce. Nejen při výběru doktorů a specialistů by měl dbát člověk na kvalitu, tak by měl dbát i při výběru nutričního specialisty. V dnešní době je na trhu na výběr z celé spousty výživových poradců, ne všichni ovšem mají patřičné vzdělání a veškeré potřebné vědomosti k výkonu tohoto povolání. Výživového poradce v dnešní době může dělat v podstatě kdokoliv, proto můžete mít štěstí a narazit na výživového poradce seriózního, ale také můžete narazit pouze na obchodníka, jehož hlavním cílem je prodat Vám výživové doplňky stravy a o správné výživě toho ví kolikrát méně než jeho klienti.

Správný výživový poradce  – nutriční terapeut by měl správně nastolit klientovi režim, ve kterém proberou změnu životního stylu, jehož součástí je sestavení jídelníčku, sestavení jídelního plánu, probrání správných a špatných výživových návyků, sestavení výběru potravin, pravidelné kontroly a přeměřování na speciálním přístroji. Základem každé správné redukce či změny životního stylu je ovšem nejhlavnější motivace pacienta.

V rámci našich ambulancí získá pacient tolik nutnou komplexní a mezioborovou péči, tedy nejen služby nutričního terapeuta, ale i lékaře. S možností adiktologického přístupu pak lze lépe koncipovat péči, která pacientovi řeší problémy se "závislostmi" na sladkém, slaném a vůbec na všech zlozvycích, které ho trápí. V rámci každé komplexní nutriční terapie a to zejména v dlouhodobějších programech by měla být dostupná i psychoterapie. Vzhledem k tomu, že výživou může být způsobena i závažná komplikace zdravotního stavu, měl by pacient věnovat zvláštní péči výběru centra, kam svěří své zdraví. 

Navštivte naší nutriční ambulanci, ve které se Vám dostane správné odborné pomoci, pracovat s Vámi budou specializováni zdravotníci vzdělaní v oboru nejen nutrice a registrování na ministerstvu zdravotnictví. 

ViaFit,s.r.o. Nestátní zdravotnické zařízení

Poliklinika Zahradníkova, Zahradníkova 2/8, Brno

www.viafit.cz Tel. 731 654 100 


Další články z rubriky Ostatní

ŽIVOTNÍ STYL JE VOLBA…

 

Stres v zaměstnání. Cestou nákup. Návrat domů. Kromě nejnutnějších záležitostí si pak sedneme u televize a dáme si pořádnou večeři. Respektive často se to nedá nazvat ani večeří, nýbrž masivním útokem na zásoby v lednici. Na druhý den stres v práci je zase o stupínek větší a tak večerní vyjídání chladničky má ještě agresivnější charakter. Stává se z toho bludný kruh. Strádáme jak tělesně, tak i duševně.

"Už samotná rčení přitom říkají, že životní styl je způsob života, který podstatně ovlivňuje nejen náš zdravotní stav, ale i naši psychiku. Tedy také naše jednání, chování a emoce," říká Luberová. Takže vysněným ideálem není pouze štíhlá postava, ale rovnováha hned šestice faktorů. "Vhodná výživa, pitný režim, pohybová aktivita, pracovní činnost, odpočinek a duševní pohoda," vyjmenovává poradkyně, co všechno má vliv na naše celkové zdraví.

Do její poradny docházejí lidé, kteří mají chuť se změnit, ale často nevědí jak. "Proto jim sestavím plán s ohledem na individualitu klienta. Nejsme všichni stejní, tudíž, co platí pro někoho, nemusí platit pro jiného. Na druhou stranu platí obecné zásady, které při formování postavy musíme chtě nechtě dodržovat. Jinak opět spadneme do jámy, kde jsme byli předtím. A možná bude ještě hlubší," upozorňuje Luberová.

Týdeník 5 + 2 dny, Poradna životního stylu 2013, série článků: Jak změnit svůj životní styl na zdravý a vitální.

 

Připravujeme v Ostravě nové semináře z oblasti zdravé výživy

Středisko vzdělávání s.r.o připravuje nové teoretické a praktické semináře z oblasti zdravé výživy a výživového poradenství. A vy máte nyní jedinečnou příležitost ovlivnit, jaké semináře budou probíhat!

 

Pokud tedy máte chuť, čas a zájem, můžete vyplnit krátký dotazník, který naleznete ZDE.

Centrum holistické péče

Centrum holistické péče poskytuje komplexní přístup v péči o zdraví a důraz klade na prevenci zdravotních potíží.  Společnost si zakládá na individuálním přístupu ke klientovi.

Mezi službami centra najdeme: nutriční poradenství, vyšetření živé kapky krve Darkfield mikroskopií, řízenou detoxikaci organismu, psychoterapii, homeopatii, biorezonanci, akupunkturu i různé spektrum masáží. Jedinečná kombinace komplexních služeb umožňuje dosahovat zlepšení zdravotního stavu klienta díky harmonizaci celého organismu.

Trápí vás dlouhodobá únava, bolesti hlavy, snížená imunita nebo zažívací potíže, nadváha?  Toto je zlomek problémů, se kterými se poradci Centra nejčastěji setkávají a od nichž vám mohou pomoci.  

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko