Zdravá strava a zdravý životní styl a výživové poradenství

Rubrika: Ostatní
Autor: ViaFit, s.r.o.

Zdravá strava a zdravý životní styl a výživové poradenství

Jídlo je běžnou součástí každodenního života člověka. Jídlo a energie, kterou během dne přijmeme, není pouze pro zahnání hladu, ale je hlavně potřebná pro fungování životně důležitých funkcí. Potrava je tedy vklad k celkovému našemu zdraví.

Základem každého zdravého životního stylu je strava, pohyb, duševní klid a pohoda, dostatek spánku, vyhýbání se návykovým látkám.

Tak jako bychom měli chodit na pravidelné preventivní prohlídky, tak bychom se měli i starat o svou životosprávu a výživový stav.

Pokud máte problémy s optimální hmotností či onemocněním jehož základem je špatná strava či potřebná změna jídelníčku, zapomeňte na chytré rady kamarádek či hledání zázračných diet na internetu, měli byste navštívit nutričního terapeuta či výživového poradce. Nejen při výběru doktorů a specialistů by měl dbát člověk na kvalitu, tak by měl dbát i při výběru nutričního specialisty. V dnešní době je na trhu na výběr z celé spousty výživových poradců, ne všichni ovšem mají patřičné vzdělání a veškeré potřebné vědomosti k výkonu tohoto povolání. Výživového poradce v dnešní době může dělat v podstatě kdokoliv, proto můžete mít štěstí a narazit na výživového poradce seriózního, ale také můžete narazit pouze na obchodníka, jehož hlavním cílem je prodat Vám výživové doplňky stravy a o správné výživě toho ví kolikrát méně než jeho klienti.

Správný výživový poradce  – nutriční terapeut by měl správně nastolit klientovi režim, ve kterém proberou změnu životního stylu, jehož součástí je sestavení jídelníčku, sestavení jídelního plánu, probrání správných a špatných výživových návyků, sestavení výběru potravin, pravidelné kontroly a přeměřování na speciálním přístroji. Základem každé správné redukce či změny životního stylu je ovšem nejhlavnější motivace pacienta.

V rámci našich ambulancí získá pacient tolik nutnou komplexní a mezioborovou péči, tedy nejen služby nutričního terapeuta, ale i lékaře. S možností adiktologického přístupu pak lze lépe koncipovat péči, která pacientovi řeší problémy se "závislostmi" na sladkém, slaném a vůbec na všech zlozvycích, které ho trápí. V rámci každé komplexní nutriční terapie a to zejména v dlouhodobějších programech by měla být dostupná i psychoterapie. Vzhledem k tomu, že výživou může být způsobena i závažná komplikace zdravotního stavu, měl by pacient věnovat zvláštní péči výběru centra, kam svěří své zdraví. 

Navštivte naší nutriční ambulanci, ve které se Vám dostane správné odborné pomoci, pracovat s Vámi budou specializováni zdravotníci vzdělaní v oboru nejen nutrice a registrování na ministerstvu zdravotnictví. 

ViaFit,s.r.o. Nestátní zdravotnické zařízení

Poliklinika Zahradníkova, Zahradníkova 2/8, Brno

www.viafit.cz Tel. 731 654 100 


Další články z rubriky Ostatní

Kniha: Tak co mám jíst?

Zamýšlíte se nad svým zdravím a stravou, kterou si každý den připravujete? V tom případě je publikace známého odborníka na zdravou výživu RNDr. Petra Fořta, CSc. určená právě vám. Přináší totiž vyčerpávající a cenné informace o racionální výživě a různých „léčebných a redukčních dietách".

Kniha: Zdravá výživa a hubnutí

Diety a hubnutí. Dva fenomény moderní doby. Mnozí se jistě zeptají: Jak ale zhubnout? Která dieta je vlastně ta správná? Otázek je mnoho a stejně i odpovědí. Která metoda je ta pravá a který postup účinný vám poradí právě jedinečná publikace MUDr. Václavy Kunové

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko