5 důvodů proč shybovat

Rubrika: Sportem ke zdraví
Autor: Rudolf Novák - úvodní konzultace ZDARMA

5 důvodů proč shybovat
1. ZAPOJUJETE VÍCE SVALOVÝCH PARTIÍ NAJEDNOU
Shyb je všestranný cvik, což znamená, že zapojuje více kloubů a svalů najednou. To vám dovolí budovat svaly a sílu mnohem rychleji než když by jste procvičovali každou partii zvlášť. V různých variantách tohoto cviku navíc můžete zapojit i střed těla (jádro) a ušetřit tak čas místo dělání specifických cviků na posílení jádra.

2. BUDUJETE SÍLU
Jsou skvělé pro budování silných předloktí a sílu stisku. To vám umožní provádět více opakování a pomůže vám to předcházet zraněním a urychlí dobu hojení, když se zranění objeví.

3. BUDUJETE A ZESILŇUJETE HORNÍ ČÁST TĚLA
Není žádné jiné cvičení, které by zesílilo horní část těla více než právě přítahy. Přítahy jsou účinné hlavně pro budování zad a bicepsu. Zapojují dominantní zádové svaly včetně trapéz a mezilopatkových svalů.

4. MAJÍ MNOHO VARIANT

Existuje mnoho variant, která můžete cvičit pro svůj další postup. Nepotřebujete k tomu žádné další vybavení. Stačí jednoduše rozšířit nebo zúžit váš úchop na hrazdě.

5. NIČÍ TUK
Aby jste získali ze shybů nejvíc, snižte váš čas mezi jednotlivými sériemi a nebo si přidejte do vaší série další cvik, což urychlí úbytek tuku. Mohli bychom uvažovat nad tím, že shyby zvětšují spíše sílu, než že by pálili tuky. Je ale důležité zmínit, že svaly spotřebují na svůj chod velkou porci kalorií a to i když regenerují, výsledkem je tedy poté úbytek z tukové tkáně.
Tak a nyní se běžte alespoň párkrát přitáhnout :) 

Zdroj: www.rudolfnovak.cz 


Další články z rubriky Sportem ke zdraví

Co dělat, aby svaly rostly

Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených!

Pravděpodobně nebude těžké najít sportovce, kteří se potýkají s problémem starým jako lidstvo samo. Je jím snaha o získání větších, silných svalů a to nejlépe s minimálním množstvím tuku. Pevné a pružné tělo s „mohutnými" svaly však již dávno není žádoucí jen u výkonnostních a vrcholových sportovců, kteří usilují o dosažení co nejlepších výsledků. Moderní trendy současnosti motivují i běžnou populaci sportující jen příležitostně nebo také pravidelně (pouze ale na rekreační úrovni) k jedinému cíli - dosáhnout určité míry kondičních schopností a mít hezkou postavu s přiměřeně rozvinutým svalstvem.

Nordic Running - běh s holemi je skvělý

Běhání patří mezi nejoblíbenější sporty v ČR. Jeho výhodou je, že běhat můžeme téměř kdekoli a pokud to zdraví dovolí, mohou se běhu věnovat téměř všichni. Zkusili jste ale někdy běžet s holemi? Nordic Running umožňuje komplexní rozvoj svalové soustavy, dýchacího a oběhového systému. Tato pohybová aktivita klade ale nemalé nároky na správné zvládnutí základní techniky, která je však podmínkou její bezpečnosti a efektivity. Vlivem zapojení horní poloviny těla pomocí holí dochází k výraznému navýšení intenzity zatížení pohybového i kardiopulmonálního systému a tím i celkového energetického výdeje.

Makám na sobě, přesto nehubnu, nezpevňuji se, výsledky jsou za očekáváním, nevím proč!

Trápí Vás taky tento problém? Zřejmě děláte některou z těchto chyb:

1. Věnujete se pouze aerobním (tedy spíše vytrvalostním) činnostem a pravděpodobně v nesprávné intenzitě i délce zatížení.

Tzn. např. běh, kolo, plavání, různé formy aerobních aktivit ve fitcentrech jako aerobic, spinning, alpinning aj., jsou bezesporu žádoucí a náročné, ale pokud jsou špatně nastaveny, tak budou jen sporadicky účinné vzhledem k očekávaným cílům.

Newsletter





Přihlášení
Sponzorovaný odkaz: