Jahodový dezert s ricottou

Rubrika: Zdravé recepty
Autor: Studio Fit

Jahodový dezert s ricottou
Červené, sladké a voňavé! Začíná sezóna červeného zdraví a jahody nás lákají téměř na každém kroku. Můžeme z nich připravit lehký dezert s ricottou, jehož příprava je velice jednoduchá. Jahody jsou sladké a Ricootta sama o sobě je nasládlá, takže není nutné ji doslazovat. Pokud byste chtěli sladší varuantu, přidejte lžičku medu a smíchejte spolu s ricottou . Do misky dáme dvě lžíce ricotty a dvě kávové lžičky mletých vlašských ořechů. Naskládáme vrstvu nakrájených jahod a přidáme další vrstvu ricotty. Ozdobíme meduňkou nebo mátou a mandlovými plátky. Dobrou chuť !

V případě, že jahody podáváte dětem, začínejte s malým množstvím a sledujte, zda se u dětí neobjeví nechtěná alergická reakce. Jahody obsahují kyselinu salicylovou ve vysoké koncentraci a proto mohou vyvolat alergickou reakci. Zrníčka jahod zase mohou dráždit střeva.


Další články z rubriky Zdravé recepty

Salát z naklíčených ňaminek :-) - mango, cizrna, čočka

Žitný chléb s bylinkami

Paříte mezi ty, co mají prodloužený víkend a chcete ho využít k likvidaci plevele na vašich zahrádkách? Máte na zahradě kopřivy a chystáte se jich o víkendu zbavit? Byla by to škoda. Zužitkujte je a upečte žitný chléb s bylinkami a hned máte netradiční variantu svačiny pro vaše děti.


Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: