Diagnostika složení těla InBody, aneb první krok k správnému hubnutí.

Rubrika: Ostatní
Autor: NutriCentrum

A je tady opět leden a s ním velká touha zhubnout kila, která se nepodařila shodit v loňském roce a navíc se na nás navalila během štědrých a veselých vánočních svátků .

Každý, kdo chce začít hubnout nebo něco dělat se svou hmotností, měl by nejdříve zjistit složení svého těla kvalitní bioimedanční diagnostikou, kterou poskytují například přístroje InBody. Často totiž podlehneme prvnímu lednovému číslu časopisu se „zázračnou dietou“. U někoho se úspěch dostaví, u většiny však přijde zklamání. Jak je to možné?? Žádná univerzální dieta totiž nerespektuje individualitu jedince. To znamená jeho základní životní potřeby. A proto než začneme aplikovat krok B (změnu jídelníčku), měli bychom udělat krok A (zjistit skutečné složení svého těla).

Proč nám nestačí tolik používaný BMI (Body Mas Index?), vždyť se s ním setkáváme téměř všude. Je to hodnota, která počítá pouze s výškou a celkovou hmotností. Udává se, že v rozmezí 20-25 kg/m2 je hmotnost v normě, 25-30 kg/m2 se rovná nadváze a BMI nad 30 kg/m2 je obezita. Hodnota BMI je však velmi orientační, protože nepočítá se skutečným složením těla a to se zastoupením tukové a svalové tkáně. Proto se nám v poradně často stává, že měříme klienty i klientky, kteří si myslí, že mají nadváhu, ale ve skutečnosti mají vyšší množství svalové tkáně a nebo opačný extrém, kdy podle BMI jsou v normě, ale mají  vysoké % tuku v těle (jedná se o tzv. skrytou obezitu a to je dle mého názoru mnohem nebezpečnější než viditelná nadváha).

Co nám řekne analýza na přístrojích In Body? Dozvíte se složení svého těla: celkovou hmotnost, hmotnost kosterní svaloviny, hmotnost tuků, množství vody, beztukovou tkáň (jiné přístroje tuto hodnotu udávají jako svalovou hmotu), BMI, % tuku (tato hodnota určuje skutečnou nadváhu nebo obezitu), viscerální tuk (ukrytý uvnitř břicha) a nejdůležitější údaj BAZÁLNÍ METABOLISMUS (ihned víte,  zda jej máte pomalý, normálně fungující nebo rychlý). U všech hodnot jsou uvedeny optimální hodnoty, takže ihned vidíte, zda jsou vaše míry v normálu nebo o kolik kg tuku vážíte doopravdy více.

A proč je kvalitní diagnostika právě to A, které byste měli udělat, než se pustíte do jakéhokoliv hubnutí?  

1.       zjistíte, zda skutečně potřebujete hubnout (máte nadbytek tuku v těle)

2.       zjistíte, zda vámi vybraná dieta respektuje potřebu vašeho těla nebo opačně vás naučí spíše šetřit a ukládat do tukových zásob ještě intenzivněji (JO-JO efekt)

3.       zjistíte výchozí stav a pak si můžete pravidelně dělat kontrolu, zda hubnete správně=NE ze svalů

4.       pokud při kontrole uvidíte, že jste zvolili nesprávnou cestu a místo hubnutí tuku, ztrácíte svaly a v tuku naopak přibíráte, můžete ihned zakročit

5.       při diagnostice se můžete poradit s odborníkem

Stává se velmi často, že díky jedné zbytečně drastické dietě si člověk zaškrtí metabolismus, naučí tělo šetřit a ocitne se v začarovaném kruhu JO-Jo efektů.

 Proto letos neopakujte staré chyby, začněte pro vás nejlépe a nejzdravěji, začněte letošní hubnutí s odborníky nebo alespoň s profesionální diagnostikou, kterou vám poskytne právě přístroj InBody.

Autor: Pavlína Dostalíková, NutriCentrum Praha, www.nutricentrum.cz


Další články z rubriky Ostatní

Kouč, osobní trenér a výživový poradce v jednom

Práce, každodenní povinosti, ale i mezilidské vztahy od nás vyžadují energii, sílu a pozornost.
Pokud chceme být v životě aktivní, potřebujeme kondici a vytrvalost, pružnost, schopnost koncentrace i relaxace.
Jako všechno v životě, i tyto schopnosti a vlastnosti lze podporovat, trénovat a rozvíjet.

Pokud se rozhodneme, že na sobě chceme v tomto směru pracovat, zůstává otázkou jak, kde a případně s kým.

Více se dozvíte na www.nutricentrum.cz sekce články.

 

Změňte svůj život s KOUČEM!

Kouč je Vaším osobním průvodcem na cestě osobního rozvoje. Kouč s Vámi bude objevovat, co je pro Vás opravdu v životě důležité a Vaše přání a vize s Vámi naformuluje do realistických cílu. Vytvoříte společně plán, jak těchto cílů dosáhnout. Bude s Vámi pracovat na nalezení a odstranění všech překážek, které Vám doposud bránily vykročit vpřed. Na Vaší cestě Vám bude fandit a bude Vás povzbuzovat a motivovat. A nakonec s Vámi oslaví Váš úspěch

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko