Jak se to stane a jak z toho ven ?

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Lenka Drottnerová

Vím, jak je to v dnešní době těžké, vše zvládnout a obstát. I já sama na sobě jsem zažila období, kdy jsem se musela doslova znovu učit odpočívat. Žijeme v náročné a rychlé době, a ta si jednoho dne vybere svou daň.
Jednoho dne se na sebe podíváte do zrdcadla a řeknete si : kde se ta všechna hmota vzala!
Nenápadně, pomaličku, každý rok nějaké kilo tuku navíc ... a nebo, se vrátíte od lékaře, který vám předložil černé na bílém, jak vypadá vaše tělo zevnitř, a vy potřebujete něco s tím udělat. Vrátit to aspoň trochu zpět. Avšak do stavu, ve kterém se nalézáte, jste se nedostali hned, nýbrž letitým hektickým životem, kombinovaným jednostranným pracovním zatížením a stresem s nedostatkem času na sebe sama.
Příroda a evoluce totiž nepočítá s tím, že člověk bude jíst překombinovaná a umělá jídla ze supermarketů, že bude většinu dne posazený za počítačem, nebo u výrobní linky, nebo někde jinde a pro samotný pracovní zápal zapomene na to základní a sice : najíst se něčeho normálního, a pro fungování těla přirozeného.
Pokud jste se dostali ke čtení tohoto článku, děláte již první krůček k tomu, najít způsob, jak z toho ven. Pokud máte ještě dostatečně silnou motivaci a vůli, můžete. Protože kdo chce, ten dokáže. Vy jste ten, o koho jde, vy jste ten, kdo si vlastní snahou nakonec pomůže. Cesta k nápravě škod na vašem těle není snadná, ani rychlá. Žádný zázrak se nestane ze dne na den a nic se nestane bez vašeho přičinění.
Udělejte si pořádek ve své mysli, srovnejte priority, zrovna tak si ukliďte i vaši kuchyň, lednici, špajzku a mrazák, promluvte si s partnerem o vašem plánu a navštivte poradce pro výživu. Pomůže vám, dá vám návod, bude s vámi sdílet vaše pokroky, naučíte se znovu mít čas sami na sebe a na své jídlo. A bude to fungovat. Budete potřebovat více času na sebe a přípravu jídla, naučíte se plánovat. Zdraví si totiž v supermarketech nekoupíte.
Lenka Drottnerová

Další články z rubriky Zdravotní potíže

Jak obezita ovlivňuje sexuální život partnerů

Kila navíc nejsou jen estetický a psychický problém, ale především zdravotní, který úzce souvisí i se sexuální aktivitou. Kromě psychických bloků způsobených nespokojeností s vlastním tělem a tím i nedostatečné uspokojení potřeb, pak především obézní muže trápí erektilní dysfunkce.

Viscerální tuk a hubnutí

Metabolický syndrom (MS) zahrnuje hned několik zdravotních příznaků: vysoká hladina triacylglycerolů, nízká hladina HDL („hodného“) cholesterolu, vysoký krevní tlak, hyperglykémie či přímo cukrovka druhého typu a tzv. abdominální obezita, tedy nebezpečně velký obvod pasu. A právě za poslední zmíněné nemůže nikdo jiný než viscerální tuk, který se ukládá v oblasti našich vnitřních orgánů.

Hořčík - nenahraditelný prvek

Aby naše tělo fungovalo správně, nutně potřebuje hořčík. Bohužel lidé stále ještě nedocenili jeho nenahraditelnost a životně důležitý význam. Podíváme-li se blíže na účinky hořčíku v lidském těle, tak zjistíme, že působí antitoxicky, antistresově, protialergicky i protizánětlivě.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko