Jak se to stane a jak z toho ven ?

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Lenka Drottnerová

Vím, jak je to v dnešní době těžké, vše zvládnout a obstát. I já sama na sobě jsem zažila období, kdy jsem se musela doslova znovu učit odpočívat. Žijeme v náročné a rychlé době, a ta si jednoho dne vybere svou daň.
Jednoho dne se na sebe podíváte do zrdcadla a řeknete si : kde se ta všechna hmota vzala!
Nenápadně, pomaličku, každý rok nějaké kilo tuku navíc ... a nebo, se vrátíte od lékaře, který vám předložil černé na bílém, jak vypadá vaše tělo zevnitř, a vy potřebujete něco s tím udělat. Vrátit to aspoň trochu zpět. Avšak do stavu, ve kterém se nalézáte, jste se nedostali hned, nýbrž letitým hektickým životem, kombinovaným jednostranným pracovním zatížením a stresem s nedostatkem času na sebe sama.
Příroda a evoluce totiž nepočítá s tím, že člověk bude jíst překombinovaná a umělá jídla ze supermarketů, že bude většinu dne posazený za počítačem, nebo u výrobní linky, nebo někde jinde a pro samotný pracovní zápal zapomene na to základní a sice : najíst se něčeho normálního, a pro fungování těla přirozeného.
Pokud jste se dostali ke čtení tohoto článku, děláte již první krůček k tomu, najít způsob, jak z toho ven. Pokud máte ještě dostatečně silnou motivaci a vůli, můžete. Protože kdo chce, ten dokáže. Vy jste ten, o koho jde, vy jste ten, kdo si vlastní snahou nakonec pomůže. Cesta k nápravě škod na vašem těle není snadná, ani rychlá. Žádný zázrak se nestane ze dne na den a nic se nestane bez vašeho přičinění.
Udělejte si pořádek ve své mysli, srovnejte priority, zrovna tak si ukliďte i vaši kuchyň, lednici, špajzku a mrazák, promluvte si s partnerem o vašem plánu a navštivte poradce pro výživu. Pomůže vám, dá vám návod, bude s vámi sdílet vaše pokroky, naučíte se znovu mít čas sami na sebe a na své jídlo. A bude to fungovat. Budete potřebovat více času na sebe a přípravu jídla, naučíte se plánovat. Zdraví si totiž v supermarketech nekoupíte.
Lenka Drottnerová

Další články z rubriky Zdravotní potíže

Kouření a obezita

Pokud se podíváme na problematiku kouření v České republice, tak dle statistik vyplývá, že kouří každý čtvrtý člověk.  Což je obrovský problém. Rozvoj rakoviny plic z důvodů kouření je na vzestupu. Kouření je zodpovědné za vznik celé jedné třetiny nádorů z celkového množství všech nádorů, které se v České republice nově objeví.

Přes 50 % lidí v ČR má nadváhu. Profesor Štěpán Svačina, přední český obezitolog říká: „Výrazně obézní lidé se obvykle nedožívají přes 60 let a to je o 20 let méně než štíhlí." Nadváha a obezita mají vliv na cukrovku, vznik metabolického syndromu, rozvoje onemocnění srdce a cév, problémy s pohybovým aparátem a mnoho dalšího.

Jak obezita ovlivňuje sexuální život partnerů

Kila navíc nejsou jen estetický a psychický problém, ale především zdravotní, který úzce souvisí i se sexuální aktivitou. Kromě psychických bloků způsobených nespokojeností s vlastním tělem a tím i nedostatečné uspokojení potřeb, pak především obézní muže trápí erektilní dysfunkce.

Léčebná síla čerstvých zeleninových šťáv

Proč je konzumace ovocných a zeleninových šťáv pro lidský organismus výhodnější a zdravější než jíst ovoce a zeleninu vcelku?

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko