Jak se to stane a jak z toho ven ?

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor:

Vím, jak je to v dnešní době těžké, vše zvládnout a obstát. I já sama na sobě jsem zažila období, kdy jsem se musela doslova znovu učit odpočívat. Žijeme v náročné a rychlé době, a ta si jednoho dne vybere svou daň.
Jednoho dne se na sebe podíváte do zrdcadla a řeknete si : kde se ta všechna hmota vzala!
Nenápadně, pomaličku, každý rok nějaké kilo tuku navíc ... a nebo, se vrátíte od lékaře, který vám předložil černé na bílém, jak vypadá vaše tělo zevnitř, a vy potřebujete něco s tím udělat. Vrátit to aspoň trochu zpět. Avšak do stavu, ve kterém se nalézáte, jste se nedostali hned, nýbrž letitým hektickým životem, kombinovaným jednostranným pracovním zatížením a stresem s nedostatkem času na sebe sama.
Příroda a evoluce totiž nepočítá s tím, že člověk bude jíst překombinovaná a umělá jídla ze supermarketů, že bude většinu dne posazený za počítačem, nebo u výrobní linky, nebo někde jinde a pro samotný pracovní zápal zapomene na to základní a sice : najíst se něčeho normálního, a pro fungování těla přirozeného.
Pokud jste se dostali ke čtení tohoto článku, děláte již první krůček k tomu, najít způsob, jak z toho ven. Pokud máte ještě dostatečně silnou motivaci a vůli, můžete. Protože kdo chce, ten dokáže. Vy jste ten, o koho jde, vy jste ten, kdo si vlastní snahou nakonec pomůže. Cesta k nápravě škod na vašem těle není snadná, ani rychlá. Žádný zázrak se nestane ze dne na den a nic se nestane bez vašeho přičinění.
Udělejte si pořádek ve své mysli, srovnejte priority, zrovna tak si ukliďte i vaši kuchyň, lednici, špajzku a mrazák, promluvte si s partnerem o vašem plánu a navštivte poradce pro výživu. Pomůže vám, dá vám návod, bude s vámi sdílet vaše pokroky, naučíte se znovu mít čas sami na sebe a na své jídlo. A bude to fungovat. Budete potřebovat více času na sebe a přípravu jídla, naučíte se plánovat. Zdraví si totiž v supermarketech nekoupíte.
Lenka Drottnerová

Další články z rubriky Zdravotní potíže

Vliv výživy na naši pokožku

Už od nepaměti jsou lidé posedlí vzhledem své pokožky. Koupání se v kyselém mléce nebo aplikace různých olejů, byla vždy velice oblíbená. Hebkosti, jemnosti a pružnosti pokožky se snaží docílit každá žena. Zdravě vypadající kůže odráží dobrý stav ženy a stává se tak mnohem přitažlivější. Je to spojeno s vyšším obsahem estrogenu a tím i s lepší možností donosit silné a zdravé dítě.

Jak na pálení žáhy

Pálením žáhy nazýváme návrat kyselého obsahu žaludku do jícnu nebo až do úst (reflux). Je pociťována jako pálivá bolest za hrudní kostí, nebo až hořkým pocitem v ústech, stejně jako při zvracení. Potíže se zhoršují v předklonu, nebo vleže. Příčinou jsou žaludeční kyseliny a nesprávně fungující svěrač oddělující žaludek od jícnu. Může ji někdy zažít každý, kdo se přejedl.

Víš, co znamená záchvatovité přejídání a další poruchy potravy?

Poruchy příjmu potravy jsou onemocnění, která jsou závislá na společenských a kulturních vlivech - jednoduše řečeno - jsme pod neustálým tlakem toho, co si o nás myslí ostatní, svět médií nám dává neustále najevo, jak bychom měli vypadat.

 Záchvatovité přejídání - nepleťme si to s občasným přejedením se při oslavě či návštěvě babičky :-) - je porucha, nemoc, při které se střídají záchvaty přejídání (množství jídla mnohonásobně převyšuje běžnou porci) a následně přehnané omezování v jídle v důsledku výčitek z předchozího přejídání. Začíná být stále více rozšířené, vedle anorexie a bulimie.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: