Jak se to stane a jak z toho ven ?

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Lenka Drottnerová

Vím, jak je to v dnešní době těžké, vše zvládnout a obstát. I já sama na sobě jsem zažila období, kdy jsem se musela doslova znovu učit odpočívat. Žijeme v náročné a rychlé době, a ta si jednoho dne vybere svou daň.
Jednoho dne se na sebe podíváte do zrdcadla a řeknete si : kde se ta všechna hmota vzala!
Nenápadně, pomaličku, každý rok nějaké kilo tuku navíc ... a nebo, se vrátíte od lékaře, který vám předložil černé na bílém, jak vypadá vaše tělo zevnitř, a vy potřebujete něco s tím udělat. Vrátit to aspoň trochu zpět. Avšak do stavu, ve kterém se nalézáte, jste se nedostali hned, nýbrž letitým hektickým životem, kombinovaným jednostranným pracovním zatížením a stresem s nedostatkem času na sebe sama.
Příroda a evoluce totiž nepočítá s tím, že člověk bude jíst překombinovaná a umělá jídla ze supermarketů, že bude většinu dne posazený za počítačem, nebo u výrobní linky, nebo někde jinde a pro samotný pracovní zápal zapomene na to základní a sice : najíst se něčeho normálního, a pro fungování těla přirozeného.
Pokud jste se dostali ke čtení tohoto článku, děláte již první krůček k tomu, najít způsob, jak z toho ven. Pokud máte ještě dostatečně silnou motivaci a vůli, můžete. Protože kdo chce, ten dokáže. Vy jste ten, o koho jde, vy jste ten, kdo si vlastní snahou nakonec pomůže. Cesta k nápravě škod na vašem těle není snadná, ani rychlá. Žádný zázrak se nestane ze dne na den a nic se nestane bez vašeho přičinění.
Udělejte si pořádek ve své mysli, srovnejte priority, zrovna tak si ukliďte i vaši kuchyň, lednici, špajzku a mrazák, promluvte si s partnerem o vašem plánu a navštivte poradce pro výživu. Pomůže vám, dá vám návod, bude s vámi sdílet vaše pokroky, naučíte se znovu mít čas sami na sebe a na své jídlo. A bude to fungovat. Budete potřebovat více času na sebe a přípravu jídla, naučíte se plánovat. Zdraví si totiž v supermarketech nekoupíte.
Lenka Drottnerová

Další články z rubriky Zdravotní potíže

10 tipů pro lepší imunitu a proti nachlazení

Krásný den, milí přátelé, na základě několika proseb mých známých, jsem si dovolil napsat několik vět na téma podpory imunity. Je to vhodné obzvláště v tomto období, kdy nás většinou obklopují lidé, kteří mají chřipku, různé virózy, kašel, rýmu apod.

10 tipů jak otěhotnět

První co s klientkami řeším, je jejich vztah k sobě samým, zda se mají rády, jaké měli dětství, jaký vztah měli se svými rodiči nebo praprarodiči. Pokud zjistíme určité okolnosti, kdy si žena uvědomuje, že bylo v minulosti něco v nepořádku, začínáme „odblokovávat" stavy podvědomí. Bez toho se nedá postupovat dál. Pokud tělo funguje na základě nevyřešených problémů, stresů a traumat (které si ani vědomě nemusíme uvědomovat), nemůže být dlouhodobě zdravé a otěhotnět se ve většině případů nemusí vůbec podařit.

Víš, co znamená záchvatovité přejídání a další poruchy potravy?

Poruchy příjmu potravy jsou onemocnění, která jsou závislá na společenských a kulturních vlivech - jednoduše řečeno - jsme pod neustálým tlakem toho, co si o nás myslí ostatní, svět médií nám dává neustále najevo, jak bychom měli vypadat.

 Záchvatovité přejídání - nepleťme si to s občasným přejedením se při oslavě či návštěvě babičky :-) - je porucha, nemoc, při které se střídají záchvaty přejídání (množství jídla mnohonásobně převyšuje běžnou porci) a následně přehnané omezování v jídle v důsledku výčitek z předchozího přejídání. Začíná být stále více rozšířené, vedle anorexie a bulimie.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz:

Doporučujeme:

 

 

Školící středisko